5 érdekesség, amit nem tudtál a Földről
A Föld napja alkalmából április 22.-én rendeznek eseményeket világszerte, melyeknek fő célja, hogy felhívjuk a figyelmet a Föld természeti környezetének megoldására. A mozgalom egyik fő mottója a következő: "Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot?"
Magyarországon 1990 óta rendezik meg a Föld Napját, ennek alkalmából a Földünkről szeretnénk veletek néhány érdekességet megosztani.
1.) Mozgó sziklák
Megfigyelések szerint a sziklák bizony elmozdulhatnak a Földön. Az említett esetben a Halál-völgy Nemzeti Parkot vizsgálták és kimutatták, hogy egy nagyobb vihar megmozgatja az óriási sziklákat.
2.) Különböző környezeti viszonyok
Bármilyen meglepő, a Földön nem mindenhol ugyanolyan a gravitáció. Sajnos a különbségek fizikailag nem érezhetők, de bizonyított tény, hogy például az Andokban erősebb a gravitáció az átlagnál, a Hudson-öbölben pedig gyengébb.
3.) Szuperkontinens
Bár ez még inkább csak elméleti megfigyelés, a kutatások azt vizionalizálják, hogy az általunk ismert kontinensek újra egymás felé haladnak, ezáltal elképzelhető, hogy sok-sok idő múlva, ismételten kialakulhat egy egységes szuperkontinens.
4.) 3% ivóvíz
Az valószínű nem újdonság számodra, hogy a Földet azért is nevedzik Kék bolgyónak, mert a bolgyó felszínének 71%-át víz borítja. Ezzel szemben nagyon megdöbbentő lehet az a tény, hogy ebből a rengeteg víznek csupán a 3%-a iható.
5.) Elcsalt percek
Egy nap valójában nem pontosan 24 órából áll. Valójában ha nagyon pontosak akarunk lenni 23 órával, 56 perccel és 4 másodperccel kell számolnunk.